KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 15328070
nr 1532 8070
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Gouache, 1920-/30-tal, Stockholmsmotiv, Signerad, papper, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Kondition: slitage, skador
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:47:18
2.200 kr
2.600 kr
4.000 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
5.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.800 kr
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland
Gouache